Potisk reklamních tašek: Jednoduchý průvodce pro firmy a podnikatele

- Kategorie : Novinky

Zapojení vaší značky do každodenního života prostřednictvím potisknutých reklamních tašek je efektivní a cenově dostupný způsob, jak zvýšit její viditelnost. Levné papírové tašky jsou skvělým prostředkem pro prezentaci vaší značky v různých situacích – ať už při rozdávání dárků obchodním partnerů, při gastro rozvozech, na veletrzích, v obchodech a e-shopech, na firemních akcích, nebo jako součást promo akcí. V tomto článku se podíváme na různé metody tisku a poradíme vám, jak si vybrat tu nejlepší technologii a typ tašky pro vaše konkrétní marketingové potřeby.

Potisk reklamních tašek

Příležitosti pro využití potisknutých tašek

 • Prodejní místa a veletrhy: Potisk reklamních tašek je ideální pro distribuci informačních materiálů nebo produktových vzorků. Zvýšíte viditelnost značky na rušných místech, kde se shromažďují potenciální zákazníci.
 • Konference a školení: Propagační tašky mohou obsahovat materiály a zdroje potřebné pro účastníky různých konferencí či školení. Zároveň působí jako užitečný dárek, který účastníci ocení a mohou používat i po skončení akce.
 • Firemní akce a teambuildingy: Vlastní tašky mohou být skvělým způsobem, jak posílit firemní kulturu a zároveň poskytnout zaměstnancům praktický dárek, který mohou využívat během i mimo pracovní aktivity.
 • Restaurace a obchody s jídlem s sebou: Reklamní tašky využijí restaurace, které nabízejí jídlo s sebou. Tyto tašky nejen že poskytují praktický způsob, jak zabalit jídlo, ale také fungují jako efektivní nástroj pro propagaci značky v rukou zákazníků.
 • E-shopy: Pro e-commerce podniky představují potisknuté tašky efektivní způsob, jak rozšířit brandové poselství. Když zákazníci obdrží objednávky v atraktivně zabalených taškách, zvyšuje to jejich celkový zážitek a posiluje loajalitu k vaší značce.
 • Dárkové balení: Obchody mohou využívat potisknuté tašky jako součást dárkového balení, což zvyšuje vnímanou hodnotu dárku. Vlastní tašky dodávají exkluzivitu a osobitost, což je obzvláště důležité v období svátků a speciálních příležitostí.
 • Charitativní akce: Pro neziskové organizace a charitativní akce mohou být reklamní tašky cenným nástrojem pro zvyšování povědomí o příčině. Distribuce těchto tašek může pomoci šířit zprávu a získávat podporu a financování pro dané účely.

Jak vybrat správnou tiskovou technologii a typ tašky?

Výběr ideální tiskové technologie a typu tašky může znít trochu technicky, ale ve skutečnosti jde o to, aby vaše reklamní tašky dokonale ladily s vašimi marketingovými plány a zároveň se líbily vašim zákazníkům. Ať už chystáte své produkty představit na veletrhu, plánujete workshop nebo chcete jen oživit svůj e-shop originálně zabalenými produkty, správný výběr může udělat velký rozdíl. Podívejme se společně na několik tiskových technologií, které mohou vašim taškám dodat ten správný šmrnc.

DTF (Direct to Film)

 • Vysoká kvalita tisku s výbornou barevnou stálostí umožňuje, že grafika na taškách vypadá profesionálně a dlouhodobě přitažlivě.
 • Nízké náklady na přípravu umožňují efektivní produkci menších sérií bez velkých finančních investic.
 • Flexibilita v použití na různé materiály činí DTF ideální volbou pro různorodé marketingové akce.
 • Nevýhodou je méně prodyšný potisk, který může být omezující při potisku velkých ploch, zvláště na textilních materiálech, kde může být komfort nošení důležitý.

DTG (Direct to Garment)

 • Poskytuje vysokou kvalitu detailního tisku, což je ideální pro složité designy, které vyžadují precizní detaily, jako jsou fotografie nebo složité grafické vzory.
 • Tisk je měkký na dotek a prodyšný, což zvyšuje komfort nošení bavlněných tašek.
 • Zvýšené náklady na produkci u DTG tisku mohou být nevýhodné pro objednávky ve velkém množství.
 • Potenciál blednutí barev na tmavých materiálech vyžaduje pečlivý výběr materiálů a předúpravy.

TIP pro vás:

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi DTG vs. DTF tiskem?  Direct-to-garment tisk je metoda, kdy se inkoust nastříká přímo na látkovou tašku, což umožňuje vysoce kvalitní plnobarevné tisky. DTG tisky jsou měkké, prodyšné a velmi odolné. Přímý tisk na film (DTF tisk) je relativně nová technika, která roste na popularitě. DTF tisky mají vynikající barevnou přesnost a detaily, jsou odolné a vypadají fantasticky.

DTF / DTG technologie potisku tašek

Sítotisk

 • Ideální pro objednávky do 1 000 kusů, což činí sítotisk ekonomicky výhodný pro rozsáhlé promo akce.
 • Schopnost tisknout ostré a živé barvy, které jsou odolné proti opotřebení, je klíčová pro tašky, které mají být používány dlouhodobě.
 • Omezení ve složitosti designu, není ideální pro tisky s gradacemi barev nebo fotorealistickými obrázky.
 • Vyšší počáteční náklady a delší příprava při menších objednávkách.

Flexotisk

 • Ideální pro velké objednávky. Nabízí efektivní řešení pro tisk jednoduchých, jednobarevných motivů u objednávek od 1 000 do 20 000 kusů, s možností tisku maximálně dvou barev na jeden motiv.
 • Nevýhodou je omezení materiálů. Flexotisk je aplikovatelný pouze na kraftové papírové eko tašky v bílé nebo hnědé barvě. Nelze jej použít na barevné kraftové tašky, luxusní laminované tašky ani tašky se šňůrkovým uchem.
 • Je poměrně náročný na přípravu. Před každou novou zakázkou je nutné celý stroj důkladně umýt, připravit tiskové štočky, nalít barvu a nastavit stroj, což může trvat více než hodinu. Toto činí flexotisk méně výhodným pro menší zakázky.

flefotisk papírových tašek

Materiál a účel tašky

Papírové tašky jsou ideální pro jednorázové akce, jako jsou veletrhy, konference nebo promo akce, kde je důraz na rychlé a široké rozdání materiálu. Díky nízké ceně jsou vhodné pro rozdání velkého množství bez významné finanční zátěže.

Tyto tašky jsou lehké a snadno recyklovatelné, ale nejsou určené pro dlouhodobé použití nebo pro těžké předměty. Tyto tašky mohou být potištěny vysokokvalitní grafikou, která efektivně prezentuje vaši značku, ale jejich odolnost je omezená.

Bavlněné tašky jsou vhodné pro dlouhodobé a opakované používání. Jsou ideální pro obchody, jako součást ekologických marketingových kampaní nebo jako odolný a praktický dárek pro zaměstnance a klienty.

Tyto tašky jsou robustní, snadno se udržují a mohou snést těžší náklad. Poskytují vynikající plochu pro potisk, kde vaše logo nebo slogan zůstane viditelný po dlouhou dobu. Jsou také vnímány jako ekologičtější alternativa, což může pozitivně ovlivnit vnímání vaší značky.

Velikost a barva

Vyberte velikost tašky na základě toho, jaký obsah bude do tašky vkládán. Pro marketingové materiály a dokumenty jsou ideální menší až středně velké tašky, zatímco pro nákupní tašky může být vhodnější větší velikost, která pohodlně pojme více produktů. Na dárkový alkohol a vína jsou určeny speciální formáty tašek na vína.

Barva tašky by měla reflektovat vaši značku a zároveň být přitažlivá pro vaše cílové publikum. Světlé barvy jsou skvělé pro letní měsíce nebo akce na čerstvém vzduchu, kde vyniknou. Tmavší barvy jsou praktičtější pro běžné používání, jelikož lépe maskují špínu a opotřebení.

Rozpočet a množství

DTG tisk je ideální pro menší série díky své schopnosti efektivně zvládnout složité a detailní grafiky bez potřeby rozsáhlé přípravy, což znamená nižší náklady při menším množství.

Sítotisk se stává nákladově efektivnější při velkých objednávkách. Tato technologie je ideální pro jednodušší grafiky, které vyžadují vysokou trvanlivost tisku a dlouhodobé užívání, díky čemuž se snižuje jednotková cena na tašku.

Začněte tvořit vaši reklamní tašku ještě dnes

Potisknuté reklamní tašky nabízejí nejen praktickou hodnotu, slouží také jako významný nástroj pro zvýšení povědomí o vaší značce. Ať už chcete oslovit účastníky konferencí, zákazníky e-shopu, nebo přispět k ekologickým iniciativám, správně zvolená tisková technologie a design mohou zásadně ovlivnit úspěch vaší kampaně. Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes, abychom společně našli ideální řešení pro vaše marketingové potřeby!

PŘEJÍT NA VÝBĚR PAPÍROVÝCH TAŠEK

Související příspěvky

Sdílet tento obsah