Papírové tašky s potiskem

- Kategorie : Novinky

Jak jistě víte, vedle papírových tašek bez potisku nabízíme i eko tašky s potiskem. Jaký je cenový rozdíl mezi sítotiskem a flexotiskem? Nasimulujeme vám příklady potisku a jejich kalkulaci. Kde lze získat cenu, jak zadat objednávku a jak nám zaslat grafiku? Ukážeme kompletní kalkulaci i s cenou přepravného.

Nejpoužívanější technologie tisku u nás je sítotisk a flexotisk. Dále pak nabízíme tisk horkou ražbou a digitální tisk, ale o tom až jindy. Nyní si ve stručnosti popíšeme sítotisk a flexotisk.

Sítotisk

Sítotisk je vhodným potiskem na většinu papírových tašek z našeho e-shopu, včetně tašek na víno, luxusních tašek s laminací nebo na barevné tašky.

Papírové tašky s potiskem nabízíme od 100 kusů, a to 1 až 6 barvami, plnobarevný CMYK, včetně zlaté a stříbrné. Vhodným motivem potisku jsou loga, webové stránky nebo krátké informace.

Můžeme potisknout pouze přední a zadní stranu. Je třeba zachovat 2 cm odstup od okrajů a ze spod tašky + cca 9 cm odstup odshora, viz článek: 3 pravidla pro umístění náhledu.

Na co není sítotisk vhodný?

V první řadě je to umístění. Naše technologie nedovolují umístění náhledu do okrajů.

Tiskneme na již vyrobené papírové eko tašky, a tak kvůli polepu uší uvnitř tašky vznikají nerovnosti, kam tisk nemůžeme umístit. Nelze tedy tisknout v oblasti uší.

Síta se při tisku opotřebovávají a časem vznikají drobné nečistoty v tisku. Obvykle se to stává v počtech nad 1000 vytisknutí. Pro dodržení té nejlepší kvality často vyrábíme nová síta v průběhu tisku počtů vyšších než 1.000 ks, které však již neúčtujeme. Nejen z těchto důvodů cena tisku tašek nad 1.000 ks dále již neklesá. Raději v případě sítotisku realizujeme zakázky do počtu 1.000 ks papírových tašek a vyšší počty se snažíme nasměřovat na jiné technologie. V případě tisku na bavlněné tašky realizujeme zakázky i nad 5.000 ks.

taška nandaná na paletě

Laminované tašky

Na laminované tašky tiskneme sítotiskem. Stále platí dodržení odstupů od kraje, a navíc jsou zde ještě další limity. U složitějších motivů nebo jiných přání nabízíme ofsetový potisk, ale o tom až příště…

Flexotisk

Flexotisk zákazníkům nabízíme u zakázek s 1 000 až 20 000 kusy. Většinou se jedná o jednoduché, jednobarevné motivy. Jsme schopni vytisknout maximálně dvě barvy v jednom motivu. Nesmí mít však přesný nebo blízký soutisk.

Flexotisk je možný pouze na kraftové papírové eko tašky bílé a hnědé, nikoli na barevné kraftové tašky, luxusní laminované nebo na tašky se šňůrkovým uchem, například Sieny.

Flexotiskový stroj

Jedná se o lety prověřený stroj, do kterého z jedné strany tiskař vsouvá tašky po jednom kuse. Stroj tiskne celkem svižně a tiskař musí za relativně krátkou dobu vycentrovat umístění tašky. Taška dále projíždí mezi dvěma válci, větší válec má na sobě nalepený tiskový štoček (viz článek: tiskový štoček) a menší funguje jako protitlak.

Jelikož zde taška projíždí „sama“ bez pevného uchycení, může zde docházet k posouvání motivu na taškách. Tyto posuny (až 3 mm) jsou stále v normě. Větší odchýlení a správnost tisku kontroluje pomocný tiskař na konci stroje a špatné tisky vylučuje.

flexotiskový stroj

Konec flexotiskového stroje

Nevýhody flexotisku

Touto technologií nelze tisknou na barevné kraftové tašky, luxusní laminované nebo na tašky se šňůrkovým uchem.

Nelze tisknout soutisk dvou barev.

Celý stroj je třeba před každou novou zakázkou umýt, umístit štoček, nalít barvu a nastavit další vlastnosti stroje. Tento proces trvá i přes hodinu, a tak se finančně nevyplácí flexotisk nabízet u zakázek s nižším počtem kusů tašek, tedy pod 500 ks a v některých kombinacích tisku pod 1.000 ks.

Rozdíl kalkulací mezi technologiemi

Nyní přejdeme k cenovým kalkulacím. Dali jsme dohromady dva příklady poptávek a nabídek, kde uvidíte rozdíl v cenách obou technologií.

1. Příklad Kraftový papír, 500-2000 kusů, jednostranně, jednobarevně

Běžná poptávka od zákazníka, kterou nám píše rovnou přes email:

„Poptávám bílou tašku s krouceným uchem o rozměru cca 24x33 cm. Moje grafika má jednu barvu. Chtěl bych potisknout jednobarevně. Prosím o cenu na 500, 1000 a 2000 kusů. Děkuji

PS: V příloze posílám tisková data v .pdf“

Naše nabídka, pro představu jsme kalkulovali flexotisk 500 kusů a sítotisk 2000 kusů:

sítotisk a flexotisk

V tabulce můžeme vidět, že i u 500 kusech se stále vyplatí flexotisk. V tomto případě je tak dáno nízkou cenou štočku. Navíc sítotisk má při 500 kusech rychlejší dodání.

Přiložený náhledový obrázek s grafikou, velikost grafiky je 18x4 cm:

potisk Spartan

2. Příklad Kraftový papír, 1000-3000 kusů, jednostranně, dvoubarevně

Poptávka od zákazníka, která nám přijde z e-shopu přes tlačítko „POPTAT TAŠKU S POTISKEM“:

poptávka od zákazníka

Naše nabídka, pro představu jsme kalkulovali i sítotisk 2000 kusů:

flexotisk a sítotisk

Ve všech případech je nakonec flexotisk levnější. Rozdíl částek mezi technologiemi však není vysoký, je to dáno především vysokou částkou za štočky. Každá barva potřebuje svůj štoček (viz článek o tiskovém štočku). Náhled navíc obsahuje zpoplatněnou barvu, je třeba při opakované objednávce tuto položku znovu účtovat.

Tyto tašky jsou rozměrově veliké a do jednoho balíku se vejde pouze 200 kusů. Jelikož jsme pro ušetření finančních prostředků zákazníka zvolili paletovou přepravu, kde se celá objednávka vejde na jednu paletu a cena se liší pouze ve vzdálenosti od naší firmy, tak jsme místo kusového rozdílu vypsali ceny regionů.

Přiložený náhledový obrázek s grafikou, velikost grafiky je 22x32 cm:

potisknutá hnědá taška

Jak tedy zaslat poptávku?

Na našem e-shopu si vyberte tašku, přes tlačítko „POPTAT S POTISKEM“ v kategorii produktů:

poptávkové tlačítko

Nebo přes tlačítko „POPTAT S POTISKEM“ v detailu produktů:

poptávkové tlačítko

V obou případech vás to nasměruje na tento formulář:

poptávkový formulář

Ve formuláři zvolíte počet barev, kolik máte obsažených ve své grafice, a počty kusů tašek. Následně stačí potvrdit antispamovou ochranu „nejsem robot“ a Vaši poptávku odeslat.

Naše obchodní oddělení vám obratem zašle cenovou kalkulaci. Zároveň si s námi upřesníte tisková data, která jsou důležitá dodat ve vektorech (křivkách), abychom mohli dodržet 100% kvalitu tisku.

Pokud si nevíte rady s e-shopem, stačí napsat na e-mail info@taskahned.cz

Jsme vám kdykoli k dispozici a věříme, že řešení našich papírových tašek s potiskem vám přinese úsporu peněz, radost a užitek.

Stačí vybrat tašku na e-shopu a zadat vaši poptávku, jak popisujeme výše. Začít můžete hned teď, pokračujte do kategorie níže a vyberte svou tašku:

tašky s plochým uchem tašky s krouceným uchem

Neváhejte se na nás obrátit

Zákaznická linka: +420 246 082 412

Showroom a sklady – Taskahned.cz

PRINTSTEP s.r.o.
Areál BenWare (dříve Barvy a laky)
Průmyslová 1472/11
102 00 Praha 15 – Hostivař
tel.: +420 246 082 412
mobil: +420 731 172 988
e-mail: info@taskahned.cz

Sdílet tento obsah