Tiskový štoček

- Kategorie : Novinky

U levnějšího flexotisku je třeba vyrobit štoček. Jak se vypočítává a kdy jsme schopni vám cenu štočku sdělit? Jaké barvy u nás máte zdarma?

Pojďme na to…

Co je tiskový štoček

Jedná se o „plát“ gumy/silikonu, z kterého vystupuje motiv zákazníka. Tyto štočky se dají použít opakovaně, tudíž zákazníkovi jejich výrobu účtujeme pouze jednou. Nelze však již podobu motivu nijak měnit (velikost, přidání prvků…). Při každé změně v motivu je třeba vyrobit nový štoček.

náhled na tvorbu štočku

Ukázka náhledu v datech, které posíláme k vyrobení tiskového štočku

Již vyrobený štoček můžeme použít v další zakázce s jinou velikostí tašky. Zákazník musí počítat s tím, že motiv už nijak upravovat nelze. Při objednávání potisku se zákazníkům vždy posílají náhledy ke schválení. Případné změny v motivech a výroba nového štočku je poté opět konzultována.

tiskový štoček na válci

Tento štoček se umisťuje na jeden z válců na stroji, kde je nanášen barvou. Poté projíždí po tašce a dochází k tisknutí. Více o flexotisku zde.

Na kolik vás vyjde štoček?

Cena se odvíjí od velikosti plochy motivu. Nejdříve je třeba dodat tisková data ve vektorech (viz článek tisková data) a vybrat tašku. Obratem vám zasíláme ke schválení náhled s umístěným motivem na tašce. Po schválení už víme, jakou má motiv velikost a můžeme vám vypočítat finální cenu za štoček.

Výroba štočku

Na kvalitní štoček je potřeba speciální technologie s přesnými postupy na výrobu. Štočky proto vyrábíme u našeho partnera, který je specialistou na předtiskovou přípravu a disponuje technologií značky Agfa, špičkou ve svém oboru. Štočky vyrábíme v ověřených tloušťkách a z materiálů, které nám umožňují tisk přes sklady tašky.

Pro lepší vydatnost barvy je štoček na tiskovém reliéfu opatřen speciální povrchovou úpravou, která podporuje přenos většího množství barvy na tašku.

taška Pure district

Částky nejsou vysoké, jedná se řádově o sto koruny. U největších rozměrů částka převyšuje 1 000 Kč, ale jde spíše o výjimky. Štoček u tisku na obrázku výše má rozměr 17x20 cm a vychází na 630 Kč bez DPH.

Při dvou barevném tisku má každá barva svůj štoček. Je třeba rozdělit motiv, podobně jako u sítotisku (viz článek tisková příprava) a vyrobit štočky dva.

Základní barvy u nás zdarma

Vedle barev ze vzorníku Pantone U, které objednáváme a v zakázkách zákazníkům zpoplatňujeme, máme základní barvy, které lze u nás mít zdarma. Tyto barvy lze použít jak na bílé, tak hnědé kraftové tašky. Níže barvy zdarma…

barvy zdarma

Více informací o rozdílu vzorníku Pantone C a Pantone U naleznete v krátkém článku zde.

Odebírejte nás na Facebooku, ať vám tato informace neunikne!

Sdílet tento obsah