Rozbor tašek a tiskových barev. Z čeho se skládá eko taška papírová?

- Kategorie : Novinky

Dělá vám problém zorientovat se v materiálech papíru a jejich gramáži, používané při výrobě tašek? Je opravdu gramáž papíru přímo závislá na nosnosti tašky? Víte jaký je rozdíl mezi taškami Krafter 70 gr a Topcraft 70 gr? Každá eko taška papírová, byť vypadají všechny naprosto stejně, má své vlastnosti. Zkrátka, není papír jako papír.

Recyklovaná vs Recyklovatelná

Lidé si neustále pletou dva rozdílné pojmy. „Je taška recyklovaná?“, ptají se. Ale po delší debatě zjišťujeme, že zákazníka ve skutečnosti zajímá, jestli lze tašku celou recyklovat. Tudíž otázka správně zní: „Je taška recyklovatelná?“

Recyklované tašky mohou být levnější, nejsou tak pevné, jsou náchylnější na protržení. Setkáte se s nimi v obchodních řetězcích.

kraftové tašky hnědé

Vpravo Topcraft 26x10x33 za 3,50 Kč. Vlevo Krafter 26x14x30 za 2,60 Kč.

My vyrábíme tašky recyklovatelné, nikoli recyklované. Papír pro výrobu je s vysokým podílem primárního vlákna. Tašky jsou tedy kvalitnější, odolnější a jen tak je neprotrhnete. Papír pro výrobu našich eko tašek papírových (Krafter, Topcraft, ExtraKRAFT, Twister, Toptwist, ExtraTWIST, Takeaway, Mosela, Bologna, Siena), se vyrábí pouze z kraftové buničiny. Tato buničina je ve skutečnosti odpadem převážně z výroben nábytku, přirozených prořezů lesa, pařezů nebo z napadených stromů. Tedy, pro výrobu papírových tašek, nejsou drasticky nebo nelegálně káceny žádné hektary našich lesů. Od devadesátých let se zalesnění v České republice zvýšilo přibližně o 30 %.

Eko taška papírová Krafter a Topcraft

Obě tašky mají ploché ucho a vyrábíme je jak v bílé, tak hnědé variantě. Tyto řady tašek se od sebe rozměrově liší místy jen o centimetry. Eko taška papírová Krafter se vyrábí z kraftového papíru od více výrobců dle výhodnějšího nákupu materiálu, někdy mohou obsahovat jednotky procent sekundárních vláken. S řadou Topcraft se tedy liší hlavně tím, že Topcraft tašky jsou výhradně z kraftového papíru pouze s primárním vláknem.

dvě tašky bílé

Vpravo Topcraft 18x8x22 za 2,80 Kč. Vlevo Krafter 18x9x22 za 2,20 Kč.

Topcraft a ExtraKRAFT

V současné době nahrazuje taška Topcraft eko taška papírová řady ExtraKRAFT. V minulosti docházelo k barevným rozdílům tašek stejné řady vyráběné v jiných várkách nebo výrobních dávkách. Bylo to způsobeno několika výrobci papíru, kteří nemají stejnou barevnost papíru. Těchto komplikací se potřebujeme zbavit, a tak postupně nahrazujeme tašky Topcraft taškami ExtraKRAFT, u kterých se snažíme zachovat stejnou výrobu papíru po celou dobu.

S rostoucí velikostí tašek roste i gramáž papíru, zároveň i její nosnost. Nosnost není zcela závislá pouze na použitém materiálu papíru a její gramáži. Další kritérium je použité množství lepidla u lepení uší. Tašky s plochým uchem jsou více vhodné na běžné nákupy potravin nebo odnos Menu boxů, zatímco tašky s krouceným uchem se používají převážně v obchodech s oblečením.

Eko taška papírová s krouceným uchem

K dnešnímu dni vyprodáváme tašky řady Twister a Toptwist. Šlo o dvě řady tašek s blízkými rozměry, z důvodů podobných jako u tašek Krafter a Topcraft. Dnes máme všechny původní rozměry těchto řad nahrazenou kvalitnější eko papírovou taškou ExtraTWIST.

oblečení s taškou

ExtraTWIST 54x15x49 za 7,20 Kč. Bílá pak stojí 7,60 Kč.

Eko taška papírová ExtraTWIST má gramáž hlazeného kraftového papíru od 80 až po 110 gramů, dle rozměru tašky, stejně jako u jak již zmíněných tašek s plochým uchem. Taška má kroucená papírová ucha s vyšším podílem lepidla než její předchůdci pro zvýšení nosnosti tašky.

Tyto levné papírové tašky jsou vhodné do fashion obchodů. Hnědá se může více hodit do obchodu s outdoorovým oblečením nebo obchodů se zbožím k volnočasovým aktivitám, typově cyklistika nebo ski. Například v tašce ExtraTWIST 54x15x49 v pohodě odnesete helmu na snowboard nebo boty s bundou na lyže. V menší tašce ExtraTWIST 24x11x33 pak odnesete třeba novou brašnu na kolo, láhev, pumpičku, svítilnu nebo všechno najednou a k tomu reflexní dres, zvonek a tachometr.

Taška s nákupem

S ExtraTWIST 54x15x49 odnesete boty, helmu a bundu na snowboard.

Eko taška papírová s luxusním nádechem

Darujete něco luxusnějšího a zároveň máte cit pro ekologii? Luxusní eko tašky Sieny jsou jasnou volbou. V naší kategorii můžete vybírat jak bílé, tak hnědé tašky a rozměrově máme pokryté všechny varianty.

Eko taška papírová Siena v bílé barvě je vyráběna z hladkého bílého kraftového papíru 110 gramů. Hnědé tašky jsou pak z rýhovaného kraftového papíru 100 gramů. Mají bavlněná ucha v barvě tašky zakončená uzlem, který unese opravdu velkou zátěž!

V této variantě nabízíme i tašky na víno, taktéž v BÍLÉ a HNĚDÉ barvě. Všechny rozměry tašek mají nosnost cca 7 kilogramů. Odebírat můžete od 50 kusů a to i s vlastním potiskem. Sieny lze potisknout ekologickými barvami pomocí přesné sítotiskové technologie.

šampaňské u tašek

V Sieně bez problému Bohemia Sekt láhev odnesete.

Čím tiskneme

Při rozšíření sítotiskové technologie jsme kladli velký důraz na barvy a chemii v celém procesu zpracování. Zvolili jsme sice nejnákladnější cestu, avšak z našeho pohledu i tu nejekologičtější možnou. Naše barvy na sítotisk jsou vyráběny na vodní bázi, od německého dodavatele Proll, které neobsahují pigmenty toxických těžkých kovů. Od výrobce Proll nakupujeme i další chemii, abychom udrželi uzavřený řetězec od přípravy síta po jeho finální mytí a odvrstvení. Eliminovali jsme použití ředidlových barev a odmítli použití barev na bázi plastu. I přes svou pozitivní stránku s ohledem na ekologii vodními barvami dosahuje vysoké kryvosti, výraznosti, ostrosti tisku, voděodolnosti a v neposlední řadě i odolností proti působení světla. Těmito barvami tiskneme všechny eko tašky papírové, laminované tašky i tašky látkové.

V případě flexotisku používáme opět pouze vodou ředitelné barvy, které jsou běžné používány pro potisk papírových tašek i sáčků na pečivo. I když je flexotisk proti sítotisku méně náročný na kompletní proces zpracování zakázky, udržujeme pouze kvalitní dodavatele barev a čistící chemie.

Sdílet tento obsah