Toto je projekt #bezigelitky. Seznamte se...

- Kategorie : Novinky

Více než třicet zemí světa vyhlásilo úplný zákaz nebo částečné omezení prodeje igelitových tašek. Ty spolu s ostatním plastovým odpadem znečišťují naši planetu. Zapojte sebe i svou firmu do projektu #bezigelitky a vytvořte společně s námi svět bez igelitových tašek.

Jako firma, zabývající se výrobou a prodejem odnosných papírových tašek cítíme, že bychom se měli zapojit do globálního boje proti plastu. Troufáme si tvrdit, že zaujímáme slušnou pozici, ze které můžeme učit firmy a jednotlivce omezovat plastový odpad. Igelitové tašky totiž představují významnou součást plastového odpadu. Pojďme s tím něco udělat už dnes.

mapa bezigelitky

V České republice platí pouze povinné zpoplatnění.

Řešením je začít využívat cenově dostupné alternativy z takových materiálů, které se v přírodě jednoduše rozkládají a neznečišťují tak okolní svět. O cenové dostupnosti se můžete přesvědčit zde. Projít si tak můžete cenové porovnání našich papírových tašek, s taškami igelitovými. A to jak s potiskem, tak i bez potisku. Vyměňte plast za papír a požádejte o certifikát.

Získání certifikátu

Pro získání certifikátu je důležité přestat používat, prodávat nebo nabízet igelitky a nahradit je ekologickou alternativou. Následně s námi jako certifikační autoritou podepíšete prohlášení, že budete používat pouze tašky z materiálů šetrných k přírodě. Poté vám udělíme certifikát #bezigelitky, o který v případě porušení vašeho prohlášení můžete přijít. Bližší informace o certifikaci naleznete zde.

razítko certifikátu bezigelitky

Eko workshop

Skvělou propagaci začínajícího projektu #bezigelitky odvedl tým mladých studentek Vysoké školy ekonomické v Praze, v čele s Lucií Paurovou. Slečny pořádaly workshop na téma "Jak omezit plasty?". Jak celé setkání probíhalo nám poví Lucie Paurová:

„Akce proběhla v útulné mostecké kavárně The Most café, za přítomnosti bezmála 50 účastníků. Akci jsme rozdělili do dvou částí - teoretické a praktické. V příjemné atmosféře jsme nejprve představili formou prezentace základní fakta o problematice plastů a jejich alternativách. Následovala část praktická, kdy si návštěvníci mohli, díky skvělé spolupráci s projektem bezigelitky, vyzdobit svou plátěnou tašku. Právě plátěná taška symbolizovala první zamyšlení se nad spotřebou plastů při nakupování v obchodech. Celou akci obohacovala debata účastníků, jejich vlastní zkušenosti a názory.“

Děkujeme nejen za krásnou prezentaci, ale i za to, že investujete kus ze svého volného času do něčeho, co má opravdu smysl. Těšíme se na budoucí spolupráce.

první fotka z workshopu druhá fotka z workshopu
třetí fotka z workshopu čtvrtá fotka z workshopu

Fotky z workshopu

Závěrem

Budeme rádi, když se ozvou další ekologicky smýšlející lidé a firmy s chutí podniknout další krok k vytvoření lepšího místa na Zemi. Jsme připraveni váš ekologický záměr podpořit. Sledovat nás můžete prostřednictvím Facebookových stránek a Instagramu.

podpis instagramu

Sdílet tento obsah