Látkové tašky

- Kategorie : Novinky

Jednoduchá taška vyráběná z přírodních tkanin. Na rozdíl od igelitových tašek mají látkové delší životnost. Používají se často nejen k nákupu, ale i na běžné každodenní nošení. Nejčastěji se tašky šijí z bavlny či lnu. 

Tašky se dají použít k reklamním účelům, kdy se na povrch tiskne firemní logo či slogan. Potisk látkových tašek se nejčastěji realizuje sítotiskem. U nás nabízíme sítotisk od 9,7Kč bez dph při sto kusech.

banner chci látkovou tašku s potiskem

Jaká taška je pro životní prostředí ta nejlepší?

Podle studie Vysoké školy chemicko-technologické, kterou si zadalo MŽP, je to opakovaně použitelná taška z polyesteru. Nicméně každá taška, která vydrží co nejdéle, je lepší než jednorázová verze, a to bez ohledu na materiál, ze kterého je vyrobená.

Studie se zaměřila na šest druhů tašek: z lehkého plastu (HDPE), z pevného plastu (LDPE), papírovou tašku s páskovým uchem, textilní polyesterovou tašku (PES/PET), která v testu zvítězila a dvě varianty textilní tašky, tedy z obyčejné a také z organické bavlny.

tři látkové tašky

Jak dopadla látková taška?

Zkoumání životního cyklu překvapivě ukázalo, že „bavlněná taška má vyšší environmentální dopady než taška polyesterová, a to i v případě, že je vyrobena z organické bavlny,“ potvrzuje ve studii Vladimír Kočí z Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT.

detail tří látkových tašek

Naše bavlněné tašky o rozměru 38x42 cm. Nature má 140 gramů, černá a modrá až 210 gramů.

banner koupit látkovou tašku bez potisku

Hlavním důvodem, proč se tyto tašky umístily na druhém místě, jsou škody, které vznikají ve fázi pěstování bavlny. Jedná se ale o nejlépe hodnocenou tašku z přírodních materiálů.

Rozhodně každé vícenásobné použití tašky snižuje její dopady a omezuje vznik odpadů. Pokud si tedy už koupíte jednorázovou tašku, zkuste ji využívat až do jejího roztrhání. A šikovné tašky z polyesteru nebo látky doma zapomínejte co nejméně, neztrácejte je a používejte je opakovaně.

Znáte projekt bez igelitky? Že ne?!

Mrkněte na stránky, pročtěte články a skoukněte mapu všech zemí světa a jejich postoj k zákazu igelitek.

„Myslete ekologicky.“

banner na stránku bezigelitky

Zdroj:https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jaka-nakupni-taska-je-nejvic-eko-latkova-z-biobavlny-to-neni-ukazala-studie?fbclid=IwAR3cSYuuqbDRKygdNt62A_g091KraBTatwKVX7Jp30uhXdkMEWgG0kueOrg

Sdílet tento obsah