Popis rozměrů tašky

Stahujte eBook o potisku tašek
Ebook ZDARMA
průvodce objednání
tašek s potiskem
STÁHNOUT

Látkové tašky ze 100% bavlny

Publikováno 2020-07-13

  • Látkové tašky ze 100% bavlny

Látkové tašky vyrobené z bavlny v naturálním vzhledu i barevném provedení. Lehce sbalitelná taška do kabelky pro nečekané nákupy. Poslouží jako odnosná taška deky k pikniku nebo když zatoužíte zrelaxovat se o víkendu v parku nebo u vody. Dobrým parťákem vám může být i na letních festivalech.

Tašky se zhotovují na jednom místě

Veškerá výroba látkových tašek se provádí jen v jedné zemi, v Uzbekistánu. Zde se bavlna pěstuje, spřádá a šijí se z ní tašky. Výroba tedy není rozkouskovaná na více místech po celé planetě, ale je soustředěna na jednom místě. Zde odpadají komplikace při transportu bavlny. Odpadá chemické ošetřování, není nutné řešit náchylnost bavlny na plísně. Doprava se řadí mezi přední znečišťovatele naší planety. Je to jedna z hlavních výhod našich bavlněných tašek.

Látkové tašky z bavlny jsou před transportem k nám žehleny. Tašky tedy dorazí nepomačkané jako to bývá u tašek dovážených z Indie nebo Číny. Produkce tašek z těchto zemí skrývá ještě jeden problém. Tašky nejsou před transportem dostatečně usušené a přichází navlhlé, někdy i dokonce plesnivé.

 

V krátkosti o bavlně

Bavlna je královnou textilních surovin. Je pevná, odolná, a přitom měkká a příjemná na dotek. Při praní vydrží i vysoké teploty. Přírodní nebo bílá bavlněná textilie snese i teploty 60°- 95°. Barevné varianty je třeba prát na 30°C.

Nevýhoda bavlny je, že se dost mačká a někdy při dlouhodobém namáhání žmolkovatí a pokud je mokrá, tak dlouho schne. To nás však může potrápit spíše u oblečení, u tašek můžeme nad těmito nevýhodami přimhouřit oči.

 

Bavlněné tašky jsou trend

Každoročně se nám před příchodem letních prázdnin navyšuje poptávka po látkových taškách. Tento rok není výjimkou, a to i přes zrušení nebo omezení festivalových akcí v důsledku koronavirové krize. Bavlněné tašky zkrátka letí a v letních měsících je to na ulicích, v parcích nebo u vody prostě vidět. Není se čemu divit. Na člověku vypadá dobře, navíc si každý člověk může vybrat tu svou se stylovým potiskem a vyjádřit tak svůj ekologický postoj. 

Chtěli jste kratší uši? Tady jsou…

Nyní si u nás dokonce můžete pořídit bavlněné tašky s krátkým uchem. Ptali jste se, jestli bychom pro vás uši nezkrátili, že se s taškou s delšími uchy hůř odnáší nákup domů. Vaše přání jsme vyslyšeli:

 

Víme, že se v poslední době rozmohla tzv. „PES“ taška, která je svým způsobem ekologická, ale vzhledově tak nevypadá, není tak atraktivní. Přece jen je vyráběná z plastu a my už dnes, díky článkům o škodlivosti plastů na bezigelitky.cz, víme, že plast není dobrá volba. Bavlna tu s námi je již stovky let a ještě nějakou dobu bude. Přeci jen je to přední materiál používaný při výrobě oděvů.

Bavlnka s vlastním potiskem

My jako firma zabývající se potiskem eko papírových tašek, tiskneme i na látkové tašky. Při tisku používáme ekologické, vodou ředitelné barvy, které jsou v přírodě snadno odbouratelné, nikoli plastizolové barvy nebo barvy ředidlové. Potištěná taška tedy nijak neztrácí svůj ekologický nádech. Tašku lze stále prát. Doporučujeme však volit 30 °C vodu bez ždímání a sušení v sušičce.

 

 

Cenová kalkulace

V minulém článku o eko taškách s potiskem jsme vám znázornili cenové rozdíly mezi flexotiskem a sítotiskem. Bavlněné tašky lze potisknout pouze na sítotisku, níže vám tedy ukážeme příklady cenových kalkulací.

Pro znázornění cen použijeme nejpoptávanější bavlněnou tašku z našeho e-shopu. Jedná se o natural tašku ze 100% bavlny s uchy prošitými křížovým stehem.

Detailní popis tašky:

Materiál ... 100 % bavlna 140 gr

Ucha ... šitá textilní, délka 70 cm

Nosnost ... 10 kg (rozložená hmotnost)

Minimální odběr ... 50 ks

Originální balení... 250 ks (pro zásilku PPL/DPD je 1 balík 250 ks)

Toto jsou nejběžnější kalkulace, které zákazníkům vypočítáváme:

 

Ceny tisku u bavlněných barevných tašek se liší. Pro zjištění cen zasílejte poptávku na náš email: info@taskahned.cz nebo poptávejte na e-shopu u tašek přes poptávkové tlačítko:

 

 

Bavlněné tašky jsou nejlépe hodnocené tašky z přírodních materiálů

Dle studie z minulého roku (článek zde), se látkové tašky z bavlny umístily na druhém místě. Hlavním důvodem, proč tašky neobsadily první místo, je škoda, která vzniká při pěstování bavlny. Jedná se ale o nejlépe hodnocenou tašku z přírodních materiálů.

Rozhodně každé vícenásobné použití tašky (minimálně 52 použití) snižuje její dopady a omezuje vznik odpadů. Pokud si tedy už koupíte jednorázovou tašku, zkuste ji využívat až do jejího „roztrhání“. A šikovné tašky z polyesteru nebo látky doma zapomínejte co nejméně, neztrácejte je a používejte je opakovaně.