Popis rozměrů tašky

Stahujte eBook o potisku tašek
Ebook ZDARMA
průvodce objednání
tašek s potiskem
STÁHNOUT

EKO tašky nemusí být vůbec drahé

Publikováno 2020-04-16

 • EKO tašky nemusí být vůbec drahé

Chovat se ekologicky je opět o něco jednodušší. Disponujeme širokou nabídkou EKO tašek skladem, které jsou cenově srovnatelné s taškami igelitovými. Na rozdíl od igelitek jsou však EKO tašky zhotoveny z přírodně recyklovatelného materiálu, ze sulfátového či kraftového papíru nebo textilních vláken. Navíc možnost ekologického potisku vodními barvami. EKO papírové tašky nemusí být jen v „přírodní“ hnědé barvě, ale v elegantní bílé nebo jiném barevném odstínu. Přečtěte si více o výběru a rozdílech mezi různými taškami.Přednosti naší výroby EKO tašek

Prioritou je ekologická cesta, byť bývá často pracnější

 • Máme vlastní výrobní technologie. Zejména na začátku používání vodních barev při potisku bylo pro nás obtížné zavést tento způsob potisku u textilních tašek nebo tisknout vodními barvami i na laminované tašky. Dnes vám veškerý sortiment a všechny rozměry tašek potiskneme ekologickou cestou pomocí sítotisku (od 100 kusů) nebo flexotisku (od 1.000 kusů).

 

Přes 3.000.000 kusů tašek v pražských skladech

 • Jednoduchá online objednávka, online návrh. Rychlá kalkulace, zhotovení, dodání. Různé velikosti, všestranné použití. Vysoká kvalita. To vše nás řadí mezi často vyhledávané dodavatele EKO papírových tašek a EKO textilních tašek z řad privátní i firemní klientely.

 

Je to nejen ekologické, ale navíc i levné řešení

 • Udržujeme cenovou dostupnost našich EKO tašek na nejnižších cenách napříč celým trhem tašek. Při srovnání s konkurenčními nabídkami jsou naše tašky opravdu levné, často ve vyšší kvalitě standardu.
 

 

 

Pozorní k druhým, šetrní k přírodě

S nákupem našich tašek můžete mít čisté svědomí

 • Někdo ekologické dopady svého chování neřeší, ale zodpovědné je se ekologickému aspektu postavit čelem, a pokud to jde, tak jej zohlednit. My se snažíme vyrábět ekologicky již přes 10 let fungování firmy.

 

Ekologický materiál pro výrobu tašek

 • Papírové EKO tašky v našem sortimentu jsou vyrobeny ze sulfátového, kraftového, nebo 100% recyklovaného papíru. Textilní EKO tašky jsou také ze 100 % přírodního materiálu. Pro tisk tašek používáme ekologické barvy ředitelné vodou.

 

Věděli jste, že…?

Většina tašek z kraftového papíru je vhodná pro styk s potravinou.

 

Proč je papírová taška EKO?

Papírová taška se vyrábí z obnovitelných zdrojů

 • K výrobě papírových tašek je zapotřebí stromů jakožto obnovitelného zdroje. Tyto zdroje je možné na rozdíl od neobnovitelných zdrojů, jejichž zásoby se každý rok tenčí, opakovaně čerpat. Vyšší spotřeba papírových tašek na úkor plastových navíc může vést k rostoucí tendenci sázet nové a nové stromy pro tyto účely. Ty následně přispějí k zalesnění a – s tím souvisejícím – zavodnění planety.

 

Při odhození v přírodě se papírová taška rozpadne na vlákna

 • V přírodě se papír rozkládá jedna radost, a to přibližně 2 5 měsíců. Pokud skončí mimo recyklační kontejner, není to takový problém jako v případě plastových tašek, které se rozkládají desítky let.

 

Papírová taška je recyklovatelná

 • Stejně jako plastové tašky i ty papírové je možné recyklovat. Papír se však dá recyklovat pouze 5krát až 7krát, protože během recyklace vlákna ztrácejí na pružnosti. Odnosné papírové tašky jsou ale ve většině případů vyrobeny z plně recyklovatelného materiálu a dají se tak opakovaně použít pro výrobu dalších produktů.

 

Potisk tašek vodními barvami

 • Pro potisk používáme barvy ředitelné vodou. Výhodou těchto barev je, že neobsahují ředidla, nepáchnou a je s nimi snadná práce i v prostorách bez odsávání. Jedná se o ekologický způsob tisku na rozdíl od ředidlových nebo plastizolových barev používaných k potisku tašek u mnoha tiskáren a výrobců z řad konkurence.

 

Nízká uhlíková stopa

 • Naše výroba papírových tašek s sebou přináší nízkou uhlíkovou stopu. Materiál na naše tašky je dovezen z tuzemska příp. okolních států. Nedochází tak ke zbytečnému navyšování znečištění prostředí kamionovou dopravou.

 

Papírové tašky přispívají k redukci plastového odpadu na naší planetě

 • Donedávna téměř všechny obchody nabízely svým zákazníkům odnosné tašky z plastu. Jejich povinné zpoplatnění a stále větší orientace lidí na životní prostředí způsobila, že na jejich místo v řadě obchodů nastoupily tašky z ekologičtějších materiálů, například tašky látkové, papírové nebo z juty.

 

Jsou levné, stojí pár korun

 • Papírové tašky už dávno nejsou „luxusním zbožím“, které si jen tak nějaký obchod nemůže dovolit. Jejich cena včetně potisku se nyní pohybuje velmi nízko. Dokonce tak nízko, že se téměř vyrovná nákladům na výrobu plastových tašek


Věděli jste, že…?

Zatímco třeba igelitový sáček se v běžné přírodě rozkládá až čtvrt století, běžný papír příroda za běžných podmínek rozloží zhruba za čtyři měsíce. 

 

Proč je plast horší než papír?

Plastové tašky jsou obtížně rozložitelné

 • Plastový odpad se v přírodě rozkládá desítky až stovky let. Přitom rozklad jedné plastové tašky se odhaduje na 25 let. Pokud je však vyrobena z polyethylenu, polypropylenu či polyesterových vláken, rozkládá se až 500 let.

 

Většina z nich končí mimo recyklační kontejner

 • Ačkoli někteří z nás usilovně třídí, naprostá většina plastových tašek končí mimo recyklační kontejnery. A co hůř, některé z nich končí mimo jakékoli kontejnery. Následně se hromadí v přírodě, kde se rozkládají stovky let. A navíc obsahují nebezpečné látky, které se z nich do přírody uvolňují.

 

Přispívají k produkci mikroplastů v oceánech

 • Plastové tašky spolu s dalším plastovým odpadem zamořují přírodu včetně řek nebo oceánů, kde přispívají k produkci mikroplastů. Mikroplasty následně konzumují mořští živočichové, kteří se čas od času objevují také na našem jídelníčku. Mikroplasty, které zkonzumuje, mohou mít následně negativní dopad na naše zdraví.

 

Vyrábí se z neobnovitelného zdroje

 • Výroba plastových tašek je postavena na zpracování ropy, ze které se získává polyethylen, polypropylen, igelit a další druhy plastů. Zásoby ropy jsou však omezené a velmi rychle se tenčí. Plýtvání tímto neobnovitelným zdrojem na výrobu plastových tašek, které zákazník často použije pouze jednou, je proto naprosto neomluvitelné.

 

Jejich výroba není ekologická

 • Při výrobě plastových tašek dochází k produkci skleníkových plynů a polutantů. Mezi polutanty patří například síra, která se následně podílí na vzniku kyselých dešťů.

Jak dlouho se rozkládají odpadky z plastu?

 • Plastové sáčky – 25 let
 • Plastové tašky – 25 až 500 let
 • Termo kelímky na kávu – 50 let
 • Brčka – 200 let
 • PET lahve – 450 let
 • Klasické jednorázové pleny – 450 let
 • Polystyrenové menu boxy - +10.000 let (možná nikdy)


Věděli jste, že…?

Na základě nařízení vlády jsou plastové tašky v supermarketech a ostatních obchodech povinně zpoplatněny od začátku roku 2018. Díky tomu jejich spotřeba klesla na polovinu.

 

Proč je vhodná EKO textilní taška

Výroba z obnovitelných zdrojů

 • Textilní tašky jsou ekologické, šetrné k životnímu prostředí. Vyrábějí se z obnovitelných zdrojů.


Textilní tašky mají vyšší nosnost

 • Vydrží i velkou zátěž. Snadno v nich odnesete běžný nákup potravin, knihy, oblečení, jsou vhodné na dovolenou i výlet a v kabelce nezabírají zbytečně místo.

 

Opakovatelné použití textilních tašek

 • Můžete je používat opakovaně a dlouhodobě. Když se znečistí, tak se nechají jednoduše vyprat a můžete je opět používat dál, takže je nízká pravděpodobnost, že brzy skončí někde na skládce.


Módní doplněk

 • Látkové či plátěné tašky se mohou stát i vašim skvělým módním doplňkem k oblečení či různým příležitostem. Ke všemu jsou tiché, takže nikoho při balení nákupu či jiných věcí nerušíte zbytečným šustěním či hledáním otvoru. Dokonce je můžete využít i jako skvělý dárek.

 

Potisk vodními barvami

 • Stejně jako u papírových tašek používáme k potisku textilních tašek ekologické vodní barvy. Výhodou těchto barev je, že neobsahují ředidla.


 

EKO tašky nemusí být jen v hnědé barvě 

Hnědá nebo bílá barva je standard

 • Tašky z kraftového papíru bývají často v hnědé „ekologické“ barvě. Nemusí tomu však být vždy. K dispozici vám je také čistě bílý odstín papírové tašky za stejnou prodejní cenu. Bílá nebo hnědá základní barva tašek je ideální pro reklamní potisk.

 

Další odstíny barev pro široké použití

 • Papírové tašky dodáváme i v dalších barevných odstínech. Tašky z široké barevné škály v provedení s krouceným uchem jsou v kombinaci s potiskem ideální pro reklamní účely.
 • Barevné odstíny tašek se skvěle uplatní v procesech dalšího prodeje, například v papírnictvích či dárkových obchodech.
 
 
 

EKO tašky pro různá odvětví

Běžné nákupy


Segment Fashion

 
 

Segment Gastro

 • Odběratelé z gastronomie jistě ocení strojně vyráběné papírové tašky vhodné do restaurací, kaváren, cukráren, pekáren, bistra a dalších míst, které nabízí své produkty k tzv. TAKEAWAY nebo jídlo přes ulici. - Tašky na menubox – TAKEAWAY

 • V naší nabídce naleznete formáty papírových tašek pro menší i větší menubox, balené zákusky, misky salátů, balené lahůdky, pečivo nebo rozměrnější krabičky.
 • Všechny naše tašky jsou vyráběny z kraftových papírů, které jsou vhodné pro styk s potravinou.
 • Vhodný typ tašky z naší nabídky:
 
 

Věděli jste, že?...

Tašky z papíru se stále častěji využívají i jako dárkové obaly na láhve vína. Víno byste oslavenci asi neradi dávali zabalené v „igelitce“.  Naopak papírová taška vhodného střihu a designu může i z malého daru udělat velké a působivé překvapení.

 

Široký výběr EKO tašek z naší nabídky

Bílé / hnědé tašky - ploché ucho

 • Strojní papírové tašky s plochým skládaným uchem patří mezi nejlevnější odnosné tašky. Jejich použití je vhodné zejména v obchodech, kde je vysoký tlak na prodejní cenu produktů. I když jde o nejlevnější papírové tašky, jejich pevnost je dostatečná i pro těžší produkty, pohybuje se mezi 5 až 14 kg.
 • Nabízené tašky Topcraft® jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů v běžně dostupných rozměrech. Základní barva bílá a hnědá jsou ideální pro reklamní potisk. Ucha jsou vyrobena z pěti vrstev papíru.
 • Ceny již od 2,70 Kč/ks při 100 ks

 

Bílé / hnědé tašky - kroucené ucho

 • Nejkvalitnější kraftové tašky z Česka a Slovenska. Při výrobě papíru používáme 100 % vlákna s nejvyšší možnou pevností. Nejširší nabídka rozměrů, nejlepší poměr ceny a kvality na evropském trhu.
 • Zakoupením tašek ExtraTWIST ® podporujete tuzemský trh.
 • Ceny již od 2,80 Kč/ks při 100 ks

 

Barevné tašky - kroucené ucho

 • Tašky z široké barevné škály v provedení s krouceným uchem jsou v kombinaci s potiskem ideální pro reklamní účely. Bez potisku se skvěle uplatní v procesech dalšího prodeje například v papírnictvích či dárkových obchodech.
 • Stejně jako bílé a hnědé tašky Toptwist® se barevné tašky vyznačují hlavně vysokou kvalitou použitých materiálů.
 • Ceny již od 3,80 Kč/ks při odběru 100 ks

 

Eko luxusní tašky - textilní ucho

 • Luxusní papírové tašky vyrobené z kraftového papíru jsou kombinací krásné dárkové a ekologické tašky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a dají se zcela recyklovat. Povrch tašky je lehce rýhovaný, ucha jsou vyrobena z bavlny. Tyto tašky jsou vhodné jak do obchodů, tak i na dárky vyšších hodnot. Tašku lze potisknout sítotiskem.
 • Ceny již od 9,90 Kč/ks při odběru 100 ks

 

Látkové EKO tašky

 • Látkové tašky vyrobené z bavlny v naturálním vzhledu i barevném provedení. Lehce sbalitelná taška do kabelky pro nečekané nákupy. Poslouží jako odnosná taška deky k pikniku nebo když zatoužíte zrelaxovat se o víkendu v parku nebo u vody. Dobrým parťákem vám může být i na letních festivalech.
 • Taška je vyrobena ze 100 % přírodního materiálu a má nosnost až 10 kg rozložené váhy. Tašku nabízíme v nejběžnějším rozměru 38x42 cm.
 • Ceny již od 14,90 Kč/ks při odběru 100 ks


Tašky na menubox – TAKEAWAY

 • Strojně vyráběné papírové tašky vhodné do restaurací, kaváren, cukráren, pekáren, bistra a dalších míst, které nabízí své produkty k tzv. TAKEAWAY nebo jídlo přes ulici.
 • V nabídce naleznete formáty papírových tašek pro menší i větší menubox, balené zákusky, misky salátů, balené lahůdky, pečivo nebo rozměrnější krabičky. Všechny naše tašky jsou vyráběny z kraftových papírů, které jsou vhodné pro styk s potravinou.
 • Ceny již od 2,80 Kč/ks při odběru 100 ks

 

 

EKO reklamní tašky s potiskem

Tašky potiskneme logem nebo nebo jinou grafikou

 • Reklamní potisk logem nebo korporátní grafikou na kvalitních ekologických taškách vám pomůže s brandingem a budováním image vaší firmy.
 • Díky vlastním technologiím jsme schopni dodávat tašky s potiskem od 1 týdne.
 • Základní barva bílá a hnědá jsou ideální pro reklamní potisk.
 • Ekologický potisk tašek vodními barvami.

 

Jak tiskneme? Disponujeme 3 technologiemi potisku.

 • sítotiskem pro 1-6 barevný potisk vč. CMYK - potiskujeme kompletní sortiment tašek

 • 2 barevným flexotiskem – ruční flexotisk určený na rychlý potisk strojních tašek s plochým nebo krouceným uchem s velmi nízkou cenou tisku od 0,90 Kč/ks.

 • horkou ražbou fólií  – razíme hlavně na luxusní tašky
 
 
   

 

Rádi vám s výběrem EKO tašek pomůžeme

Naši zákazníci chrání životní prostředí

 • Papírová taška je ve srovnání s plastovou jasným znamením, že konkrétnímu obchodu nebo firmě záleží na životním prostředí a uvědomuje si hrozby, které představuje neustále rostoucí plastový odpad v oceánech i na souši.

Možností je mnoho a za přijatelnou cenu

 • Udělejme první krok a zbavme se igelitek jednou provždy. Přejděte na papír nebo jiné EKO alternativy, které jsou šetrné k přírodě. Navíc jsou nabízeny za přijatelnou cenu.

 

Neváhejte se na nás obrátit

 • Zákaznická linka:  +420 246 082 412

Showroom a sklady – Taskahned.cz

 • PRINTSTEP s.r.o.
  Areál BenWare (dříve Barvy a laky)
  Průmyslová 1472/11
  102 00 Praha 15 – Hostivař

  tel.: +420 246 082 412, mobil: +420 731 172 988
  e-mail: info@taskahned.cz