Popis rozměrů tašky

Stahujte eBook o potisku tašek
Ebook ZDARMA
průvodce objednání
tašek s potiskem
STÁHNOUT

Kdy nabízíme flexotisk

Publikováno 2019-10-23

  • Kdy nabízíme flexotisk

Ptáte se někdy, proč jsme vám nenabídli levnější variantu potisku pomocí flexotiskového stroje? Jak celý tisk probíhá a s čím je třeba počítat, kdy je, a naopak není vhodné volit flexotisk, vám sdělíme v tomto článku.
Kdy vám doporučíme flexotisk

Jako první kritérium je počet tisknutých tašek. Flexotisk zákazníkům nabízíme u zakázek s 1 000 až 20 000 kusy. Většinou se jedná o jednoduché, jednobarevné motivy. Jsme schopni vytisknout maximálně dvě barvy v jednom motivu. Nesmí mít však blízký soutisk, ale o tom až níže.

Flexotisk je možný pouze na kraftové papírové tašky bílé a hnědé, nikoli na barevné kraftové tašky, luxusní laminované nebo na tašky se šňůrkovým uchem (například Sieny).

Motivy na zadních stranách zákazníkům umisťujeme nad složené dno tašky

Stejně tak jako u sítotisku i zde platí odstup od okrajů 2 cm a od shora tašky 7-9 cm kvůli přelepům uší. U flexotisku u oboustranných potisků je třeba navíc respektovat složené dno tašky na zadní straně. Motivy na zadních stranách zákazníkům umisťujeme nad složené dno tašky (viz fotka výše).

Flexotiskový stroj

Popíšeme vám jednoduše, jak stroj funguje. Jedná se o podlouhlý stroj, do kterého z jedné strany tiskař vsouvá tašky po jednom kuse. Stroj tiskne vcelku svižně a tiskař musí za relativně krátkou dobu vycentrovat umístění tašky.

Konec flexotiskového stroje

Taška dále projíždí mezi dvěma válci, větší válec má na sobě nalepený tiskový štoček a menší funguje jako protitlak. Jelikož zde taška projíždí „sama“, může zde docházet k posouvání motivu na taškách. Tyto posuny (až 3 mm) jsou stále v normě. Větší odchýlení a správnost tisku kontroluje druhý tiskař na konci stroje a špatné tisky vylučuje.

Soutisk barev

Na obrázku níže je znázorněn příklad soutisku barev. Kvůli výše zmíněným vlastnostem flexotisku nemůžeme volit tento stroj.

Soutisk barev. Tisk sítotiskem. 

Celý stroj je třeba před každou novou zakázkou umýt, umístit štoček, nalít barvu a nastavit další vlastnosti stroje. Tento proces trvá i přes hodinu, a tak se finančně nevyplácí flexotisk nabízet u zakázek s nižším počtem kusů tašek.

Dvoubarevný potisk na flexotisku.


V dalším díle vás seznámíme s tiskovým štočkem a odhalíme vám barvy, které máte u nás zdarma.

Odebírejte nás na Facebooku, ať vám tato informace neunikne!

 

V minulém díle:

Tisková příprava

Při tisku sítotiskem účtujeme za tiskovou přípravu 400 Kč.

Co všechno tato položka v sobě skrývá?

ČÍST CELÉ...


 

V příštím díle vám představíme tiskový štoček.


Líbí se vám tyto mini články? Napište nám na Facebook do komentáře,

co byste se rádi dozvěděli ze světa tisku.

Odměňte nás odběrem našich Facebook stránek a sledujte nás na Instagramu.