Látkové tašky

Publikováno 2019-05-16

  • Látkové tašky

Jednoduchá taška vyráběná z přírodních tkanin. Na rozdíl od igelitových tašek mají látkové delší životnost. Používají se často nejen k nákupu, ale i na běžné každodenní nošení. Nejčastěji se tašky šijí z bavlny či lnu. 

Tašky se dají použít k reklamním účelům, kdy se na povrch tiskne firemní logo či slogan. Potisk látkových tašek se nejčastěji realizuje sítotiskem. U nás nabízíme sítotisk od 9,7Kč bez dph při sto kusech.

 

 

 

Jaká taška je pro životního prostředí ta nejlepší?

Podle studie Vysoké školy chemicko-technologické, kterou si zadalo MŽP, je to opakovaně použitelná taška z polyesteru. Nicméně každá taška, která vydrží co nejdéle, je lepší než jednorázová verze, a to bez ohledu na materiál, ze kterého je vyrobená.

Studie se zaměřila na šest druhů tašek: z lehkého plastu (HDPE), z pevného plastu (LDPE), papírovou tašku s páskovým uchem, textilní polyesterovou tašku (PES/PET), která v testu zvítězila a dvě varianty textilní tašky, tedy z obyčejné a také z organické bavlny.

 

 

Jak dopadla látková taška?

Zkoumání životního cyklu překvapivě ukázalo, že „bavlněná taška má vyšší environmentální dopady než taška polyesterová, a to i v případě, že je vyrobena z organické bavlny,“ potvrzuje ve studii Vladimír Kočí z Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT.

 

Naše bavlněné tašky o rozměru 38x42 cm. Nature má 140 gramů, černá a modrá až 210 gramů. 

Hlavním důvodem, proč se tyto tašky umístily na druhém místě, jsou škody, které vznikají ve fázi pěstování bavlny. Jedná se ale o nejlépe hodnocenou tašku z přírodních materiálů.

Rozhodně každé vícenásobné použití tašky snižuje její dopady a omezuje vznik odpadů. Pokud si tedy už koupíte jednorázovou tašku, zkuste ji využívat až do jejího roztrhání. A šikovné tašky z polyesteru nebo látky doma zapomínejte co nejméně, neztrácejte je a používejte je opakovaně.

 

Chcete regulovat množství vašeho odpadu? Přemýšlíte ekologicky?

Mrkněte a podpořte na náš projekt bezigelitky.

 

 

 

Sledujte také náš instagramový účet:


 

 

 

Zdroj:https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jaka-nakupni-taska-je-nejvic-eko-latkova-z-biobavlny-to-neni-ukazala-studie?fbclid=IwAR3cSYuuqbDRKygdNt62A_g091KraBTatwKVX7Jp30uhXdkMEWgG0kueOrg