Taškahned aneb jak jsme zvládli rok 2018

Publikováno 2019-01-23

  • Taškahned aneb jak jsme zvládli rok 2018

Nové posily do týmu

Během prvního půl roku jsme se soustředili na nábor nových posil do našich řad. Hledání zaměstnanců je v dnešní době složité, protáhlo se na déle, než bylo plánováno. Věříme však, že se nám podařilo nabrat spolehlivé a sebevědomé kolegy.

Rozšiřovali jsme prostory tiskárny. Celý tým investoval velký objem energie ke zprovoznění nových tiskových strojů. Nakoupili jsme příslušenství a posilovali tak technologickou stránku firmy.

Nemalujme vše na růžovo

Termín čistého nastartování těchto strojů se protáhl. Trochu nám to ubralo soustředění na další důležitá místa. Jednou z těchto míst byl náš e-shop a s tím spojený online marketing. Zprovoznění nového e-shopu jsme tímto museli posunout a naplno se k tomu vrátit v novém roce.

Vánoce s papírovými taškami

Nástup vánoční sezóny začal již v začátku měsíce září, což nás mile překvapilo, protože v roce 2017 sezóna nastupovala skoro o měsíc později.

V jeden okamžik jsme řešili přes 250 aktivních zakázek na potisk tašek. A přicházely další. Na začátku listopadu jsme byli nuceni prodlužovat dodací termíny. Je to bohužel každoroční realita sezóny s obrovským přetlakem poptávek soustředěných do přibližně dvou měsíců.

Znamenitě jsme zvládali expedovat i tašky bez potisku. A to i přes to, že jsme měli v nejvyšším bodě sezóny zhruba 150 individuálních objednávek denně. Musíme však přiznat, že i přes snahu dostatečně se zásobit a využít tak náš rozšířený sklad, jsme se u některých produktů dostali na hranu zásob nebo se vyprodaly dříve, než skončila sezóna.

Chřipka nás neminula

V nejvyšší zátěži bohužel dorazila chřipka i k nám. Oslabený tým se ale nevzdal, práci neodkládal a dále bojoval, za což mu náleží mé velké Díky.

Komplikace s dopravci

Ani tento rok se nevyhnul komplikacím s dopravci. V budoucích sezónách je třeba na toto myslet a objednávat s dostatečným předstihem. Osobní odběr se opět potvrdil jako nejlepší varianta, kdy měl zákazník jistotu obdržení tašek do termínu a vyhnul se těmto nepříjemnostem.

Prudký vzestup a hladké ukončení sezóny

Na to, že nemocných zaměstnanců bylo v jednu chvíli opravdu hodně, přes všechny nesnáze a s vyšší stresovou hladinou pod kůží, se vše nakonec zvládlo bez větších problémů. Na pár výjimek se termín doručení tašek zákazníkům dodržel.

„Jsem velice rád za tým, který se nám za ta léta podařilo sestavit a na který se mohu spolehnout.“ říká Petr Hruboš, majitel firmy Taškahned.

Závěrem

Závěrem bychom Vám chtěli poděkovat za spolupráci v loňském roce i těch minulých. Přejeme Vám hodně úspěchů a spokojených zákazníků v novém roce a samozřejmě se těšíme na budoucí spolupráci.

S pozdravem a přáním,

Celý tým Taškahned.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Taškahned a její plány do budoucna

Autor:
Petr Hruboš
Majitel firmy Taškahned